Посівна – 65% LOADING …

На полях господарств групи компаній «ПАЕК» посіяно 65% соняшнику від запланованої території. Всього в планах під цією культурою засіяти 20 тисяч га, з яких 60%, використовуючи технологію Express Sun, інші 40% – класичну технологію.

Продуктивність весняно-посівних робіт, в основному, становить – 900-1100 га в день. А коли дозволяє погода – 1500-1800 га/добу. В цілому, теперішні погодні умови головний агроном групи компаній «ПАЕК» Олег Сивак оцінює як гарні – найсприятливіші для активного проведення посівної кампанії.

«Був холод, а соняшник – культура теплолюбна, тому раніше його висівати, щоб він просто лежав в грунті – нікому це вже не цікаво. Ми дочекалися відповідної температури і зайшли працювати. На даний момент на полях вологи достатньо, так як вчасно була закрита волога ранньовесняним боронуванням. З осені були оброблені поля під посів і вирівняно грунт. Тому для посівної кампанії в даний момент – найсприятливіші умови», – підкреслює головний агроном «ПАЕК».

Спочатку посів соняшнику проводився за технологією Express Sun, а вже в трохи пізні терміни в господарствах взялися до висіву високоефективних гібридів за класичною технологією. Місцями вноситься грунтовий гербіцид для того, щоб дати сходам соняшнику розвинутися і затримати в розвитку злакові та дводольні бур’яни.

Крім соняшнику, на зрошуваних 320 га був закінчений посів кукурудзи.

«Ми зробили аналіз ґрунтів, виявили яких елементів живлення для кукурудзи бракує, і на підставі цього вносили добрива і будемо допрацьовувати за тими елементами живлення, яких бракує», – поділився Олег Сивак.

На площі 220 га посіяли насіння гібриду 4178 компанії DEKALB, який раніше непогано себе зарекомендував на зрошенні. А у вигляді експерименту на 100 га, які залишились – було прийнято рішення випробувати в умовах Півдня гібриди компанії Заатбау: Мілан і Доброто.

Так як посіви кукурудзи вимагають певного режиму вологості, була проведена модернізація систем зрошення: для більш продуктивної подачі води потрібно змінити насоси та двигуни.

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Читайте також