Юрій Кормишкін: Чи будуть в змозі вітчизняні аграрії забезпечити стабільність гривні на рівні 2021 року?

Бенефіціарний власник групи компаній ПАЕК Юрій Кормишкін вважає, що присутність української аграрної продукції на вітчизняному ринку скоротиться.

ЇЇ може замінити товар з Європи та інших країн, якщо в Уряді своєчасно не відреагують на нововведення Європейського Союзу щодо запровадження у другому півріччі цього року нульового ПДВ на харчові продукти.

«Це говорить про те, що, якщо не піти слідом за тенденціями Європейського Союзу, то наші переробники в агропромисловому комплексі стануть не конкурентоспроможні. Європейський виробник просто витіснить з нашого ринку вітчизняного виробника, який і так заледве дихає у зв’язку з подорожчанням ресурсів на виготовлення власної продукції», – розповідає Юрій Кормишкін.

Він також вважає, що значно скоротяться і об’єми виробництва агропродукції та врожайність.

«В минулому році нам посприяла погода і в Україні були зібрані рекордні врожаї. Завдяки чому левова частка зібраного врожаю була продана. Валютна виручка, яка зайшла в країну, зміцнила гривню та забезпечила стабільність економіки. В цьому році, на жаль, такого не буде. Через здорожчання мінеральних добрив, електроенергії, газу, вартості сушки зерна, перевезення та логістики, палива, вартості забезпечення зрошування посівних тощо, є чимало аграріїв, які просто не будуть ризикувати в цьому році вкладати кошти у виробництво. До прикладу, якщо в минулому році на одну холодильну установку потрібно було 200 тис. грн для сплати електроенергії, то в цьому – усі 400 тис. грн., мінеральні добрива подорожчали в 5 разів, пальне подорожчало в рази, аналогічно зросли і послуги на логістику та перевезення. Продовольча інфляція в 2022 році продовжиться. Ми будемо спостерігати зростання, як мінімум на 10%», – описує реалії сезону 2022 року Кормишкін.

На його думку, навесні населенню доведеться пережити зростання цін на продукти харчування. Як зазначає Юрій Кормишкін, в ручному режимі регулювати економіку не вийде, тому державі на тлі кризи в агросекторі потрібно замислитись щодо продовольчої безпеки та захисту власного ринку для вітчизняного виробника.

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Читайте також