На полях ПАЕК перезимувало 100% посівів озимих культур та завершуються роботи із внесення добрив

На півдні України спостерігається задовільна перезимівля озимих культур. Не зважаючи на те, що в деяких регіонах восени було недостатньо вологи, на полях господарств ТОВ «СП «Південна аграрно-експортна компанія» наразі зазначається гарний вихід рослин із зимового спокою!

— Від морозів посіви озимих не постраждали – почуваються нормально. Подекуди вже відбувається відновлення вегетації. Озимі культури на 100% пережили зиму. Тож сподіваємось, що у природі не станеться ніякого колапсу, погодні умови стабілізуються, дозволивши рослинам нормально розвиватись, – каже головний агроном компанії ПАЕК Олег Сивак.

Це дає підстави сподіватись на гарні результати!

В цьому році під озимий клин пшениці було посіяно понад 11 тисяч гектар, ячменю – 7,2 тисячі гектар, ріпаку – 5,9 тисячі гектар.

Через напружену ситуацію на ринку добрив, вітчизняний агробізнес відчуває їх дефіцит та певний ажіотаж. Керівництво ж ПАЕК заздалегідь подбало про наявність на своїх господарствах необхідної кількості добрив. Завдяки своєчасному рішенню, постачання добрив на господарства було організовано раніше за доступнішими цінами, ніж у зимовий сезон.

— Не дивлячись на кризу та стрімке зростання цін на добрива, ми зуміли вчасно зреагувати та придбати достатню їх кількість, завдяки чому опинились у досить виграшному становищі. Саме тому ми в ПАЕК можемо сподіватись на гарантований врожай і високі показники врожайності, – зауважив директор компанії Валентин Шаповалов.

На сьогодні деякі з господарств ПАЕК вже завершили роботи із внесення добрив. Керівники та агрономи господарств ТОВ «СГВП «Вознесенське», ТОВ «СГВП «Снігурівське», ДП «Південне», ТОВ «СГВП «Таборівське» та ТОВ «СГВП «Березнегувате» забезпечили злагоджену роботу на полях, завдяки чому в оптимальні строки завершено перший етап підживлення посівів.

На полях з озимою пшеницею вибірково вносився карбамід та аміачна селітра, залежно від стадії розвитку рослин та стану посівів після перезимівлі. По посівах ріпаку було внесено сульфат амонію, а ближче до початку вегетації планується внесення аміачної селітри.В залежності від подальших погодних умов, завдяки достатній кількості добрив спеціалісти компанії проводитимуть друге внесення добрив – більше від запланованих норм! Також незабаром з початком потепління на господарствах вже готові вийти в поля для посіву ярих ранніх зернових та зернобобових, зокрема ячменю та гороху.

Бенефіціарний власник ПАЕК Юрій Кормишкін підкреслив готовність компанії до нового сезону і викликів, які постають перед агробізнесом в цьому році.

— Попри всі складнощі та страхи, які охопили Україну, наша компанія не зупиняється у своєму розвитку та дивиться у майбутнє з надією і вірою на краще. Ми продовжуємо розвиватись, нарощувати обсяги та працювати на благо нашого регіону – рідної Миколаївщини! Радий констатувати, що на полях групи компаній ПАЕК посіви озимих культур після перезимівлі знаходяться в гарному стані! Ми повністю готові до нового сезону та викликів, що можуть трапитись на нашому шляху! Вже завершено перший етап внесення добрив для підживлення посівів озимих культур і наразі господарства ПАЕК стоять на порозі активних весняно-польових робіт і посівної кампанії! – резюмував Юрій Кормишкін.

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Читайте також