Попри постійні обстріли та мінну небезпеку ТОВ «СП «ПАЕК» розпочало посівну на Снігурівщині

Снігурівщина. Частина Миколаївщини, яка ще пів року тому з’являлася у зведеннях Генерального штабу мало не щодня. Російські окупанти прийшли сюди ще на початку вторгнення. Проте зараз, після деокупації життя в громаді поступово повертається до норми. Там навіть ведуть посівну і це попри постійні обстріли та мінну небезпеку, йде мова в сюжеті загальнонаціонального телемарафону.

ТОВ «СП «ПАЕК» розпочала посівну  на Снігурівщині з посіву коріандру. За словами керівника компанії Юрія Кормишкіна в липні місяці уже будуть збирати врожай.

 «Будемо навесні ще сіяти льон, гірчицю і просо», – відзначає Юрій Кормишкін.

Аграрії працюють на тих полях, які уже встигли підготувати до посівної. На інших прибирають ті культури, які через російську агресію та окупацію району так і залишилися у землі.

«В 2021 році, в серпні місяці було посіяно озимий ріпак. Всходи були добрі. Зайшли в зиму. Але 24 лютого Росія напала на нас і було окуповано Снігурівський район. Весь 2022 рік ріпак простояв на полі», – розповідає Юрій Кормишкін.

Комбайнер Віталій задоволений, що знову вийшов в поле.

«Був всю окупацію тут. Бачив і як горіли поля. Все бачив. За рік такого надивився. Вони з хати не випускали. У нас взагалі ні виїздів, ні заїздів не було», – Віталій Рижук.

Прибирати врожай росіяни не дозволяли. Техніку нищили. А що не знищили, те покрали. Фурами вивозили і українське зерно. Про суми збитків годі і говорити.

«Компанія в Снігурівському районі обробляла більше 20 тисяч гектар землі. Всі вони були окуповані. Ми понесли збитки на сотні мільйонів гривень», – говорить керівник «ПАЕК».

Аграрії намагаються відновити посівні процеси хоч це не просто, адже поля всіяні ворожими снарядами. Сапери щодня розміновують кілометрів деокупованих територій, але на повне розмінування потрібні десятки років.

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Залишити відповідь

Читайте також