Снігурівщина. Частина Миколаївщини, яка ще пів року тому з’являлася у зведеннях Генерального штабу мало не щодня. Російські окупанти прийшли сюди ще на початку вторгнення. Проте зараз, після деокупації життя в громаді поступово повертається до норми. Там навіть ведуть посівну і це попри постійні обстріли та мінну небезпеку, йде мова в сюжеті загальнонаціонального телемарафону.
ТОВ «СП «ПАЕК» розпочала посівну на Снігурівщині з посіву коріандру. За словами керівника компанії Юрія Кормишкіна в липні місяці уже будуть збирати врожай.
«Будемо навесні ще сіяти льон, гірчицю і просо», – відзначає Юрій Кормишкін.
Аграрії працюють на тих полях, які уже встигли підготувати до посівної. На інших прибирають ті культури, які через російську агресію та окупацію району так і залишилися у землі.
«В 2021 році, в серпні місяці було посіяно озимий ріпак. Всходи були добрі. Зайшли в зиму. Але 24 лютого Росія напала на нас і було окуповано Снігурівський район. Весь 2022 рік ріпак простояв на полі», – розповідає Юрій Кормишкін.
Комбайнер Віталій задоволений, що знову вийшов в поле.
«Був всю окупацію тут. Бачив і як горіли поля. Все бачив. За рік такого надивився. Вони з хати не випускали. У нас взагалі ні виїздів, ні заїздів не було», – Віталій Рижук.
Прибирати врожай росіяни не дозволяли. Техніку нищили. А що не знищили, те покрали. Фурами вивозили і українське зерно. Про суми збитків годі і говорити.
«Компанія в Снігурівському районі обробляла більше 20 тисяч гектар землі. Всі вони були окуповані. Ми понесли збитки на сотні мільйонів гривень», – говорить керівник «ПАЕК».
Аграрії намагаються відновити посівні процеси хоч це не просто, адже поля всіяні ворожими снарядами. Сапери щодня розміновують кілометрів деокупованих територій, але на повне розмінування потрібні десятки років.