В «ПАЕК» розпочали сіяти льон. Під посів виділено 3 тис. га землі

Ризиковане землеробство на півдні України стало ще більш ризикованим. Якщо раніше на показники врожайності впливали в основному погодні умови, то з війною аграріям додались труднощі у вигляді обробітку замінованих після окупації земель та зміна вибору системи та структури сівозміни.

У ТОВ «СП «ПАЕК», окрім традиційних для компанії культур, у цьому році зробили наголос і на нішеві культури такі як льон, коріандр, просо.

Як зазначив головний агроном компанії Олег Сивак, цьогоріч під посів льону відведено до 3 тис. га землі.

«Посівну ярих зернових ми почали дві декади назад. Було посіяно 150 га ярого ячменю, а також коріандр – до 3 тисяч га. Закінчили з посівом цих культур і перейшли до льону. У планах засіяти до 3 тисяч га. Це – нішева для нашого господарства культура. Ми її вивчали декілька років, моніторили ринок, оцінювали попит. У наших широтах опадів стає все менше і температура повітря підвищується з кожним роком. Беручи до уваги той факт, що фаза наливання зерна у соняшника відбувається в серпні – одному із найпосушливіших місяців – це призводить до ризиків втрати врожаю культури. Льон же – культура, яку ми рано висіваємо і раніше збираємо. Він у нас іде в сівозміні соняшнику. І оскільки раніше збирається врожай з поля – у нас є більше часу для того, щоб підготувати ґрунт під посів озимих культур. У льону є ще одна перевага – він невибагливий до природних умов. Для нашого південного регіону це дуже важливо. Ще великий плюс у його посухостійкості», – розповідає головний агроном.

Олег Сивак також відзначив, що у зв’язку з тим, що землі компанії були донедавна в окупації, довелось змінити структуру вибору культур для посіву на деокупованих землях.

«Змінилася структура вибору культур для посіву. У цьому році перейшли на ярі, так як озимі культури ми не посіяли через окупацію. Сіємо круп’яні, олійні та ефірно-масляні культури: просо, льон, коріандр. Звичайно будемо дивитися можливості й по соняшнику. Все, що стосується неокупованої землі, так і залишилося: соняшник, ріпак, пшениця, ячмінь», – зазначив головний агроном компанії.

Незважаючи на дорожнечу добрив, компанія віднаходить кошти для їх закупівлі, так як розраховувати на врожайність без підкормки землі марно.

«Комплексні азотні добрива вносимо, так як земля була майже рік без господаря, вся заросла бур’янами. Під час весняного обробітку добрива вносили при посіві. Далі будемо дивитись, які системні заходи потрібно буде вживати для підвищення врожайності», – зауважив Олег Сивак.

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Залишити відповідь

Читайте також