“День поля” на Миколаївщині. Компанія «ПАЕК» взяла участь у Міжнародному форумі

Колектив групи компаній «ПАЕК» на чолі з власником агрохолдингу Юрієм Кормишкіним взяв участь у традиційному для Миколаївщини «Дні поля». Цьогоріч Міжнародний форум було присвячено темі «Продовольча безпека України в умовах післявоєнного відновлення: глобальні та національні виміри».

«День поля, який щорічно організовує Миколаївський національний аграрний університет, давно став подією національного масштабу. Участь у ньому беруть і науковці, і іноземні партнери, і виробники, і представники органів державної влади. Це унікальний майданчик для обміну інформацією та досвідом, демонстрації селекційних досягнень та новітніх технологій в аграрній галузі. Цього року компанія «ПАЕК» представила на заході насіння зернових і бобових культур. Залишаючись провідною аграрною компанією південного регіону, навіть зараз, в умовах війни, продовжуємо рухатись вперед. А розвиток агропромислового комплексу можливий лише пліч-о-пліч із розвитком науки», – зазначив власник компанії «ПАЕК», аграрій Юрій Кормишкін.

Під час заходу учасникам та гостям було представлено нові сорти зернових і гібриди технічних культур вітчизняних та зарубіжних селекційних центрів Німеччини, Франції, Молдови, Чехії, Сербії та ін.

Не залишилась без уваги і презентація сучасної сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва LOZOVA MASHINERY, JOHN DEER, LEMKEN, MZURI, CLAAS, AMAZONE, JCB, KUHN та багато іншого.

Як зазначає Юрій Кормишкін, наукова спільнота зробила свій вклад в адаптацію насіннєвого матеріалу до кліматичних умов регіону, тепер діло за агровиробниками.

«Перед українським агровиробником стоять неабиякі виклики. Окрім ведення сільського господарства в умовах війни, розмінування полів та періодичних обстрілів, є ще й природні фактори – зміна клімату. Багато традиційних культур для нашого регіону втрачають показники сходів та врожайності саме через посушливість та зміну кількості опадів. Агровиробнику доводиться або адаптуватись і шукати нові сорти тієї ж пшениці, соняшнику, або ж змінювати сівозміну та структуру посівів. Сьогодні ми бачимо нові якісні сорти на дослідних полях. Потрібно брати на озброєння та впроваджувати в життя», – зауважив Юрій Кормишкін.

Також аграрій додав, що його компанія уже декілька років експерементує з насіннєвим матеріалом для того, щоб досягти максимальних показників врожайності. Частина інформації щодо сортів, які використовує та пропонує для реалізації компанія, була представлена на експозиції для загального ознайомлення.

«Насіннєвий матеріал є якісним не тільки в зарубіжних дослідних центрах, але й в Україні. У нашій компанії уже давно стурбовані питанням зміни кліматичних умов в агровиробництві. Агрономи досліджують дане питання та пропонують і насіннєвий матеріал, і зміни структури посівів. У нас є і практика посіву соняшнику двічі на рік, і зміна традиційних культур на нішеві, як-то льон і коріандр. Потрібно рухатись вперед і дуже добре, що поряд з аграрієм працює і наукова спільнота», – говорить власник ТОВ СП «ПАЕК».

Не менш важливим питанням, за словами Юрія Кормишкіна, є підготовка кадрів для агросектору.

«Ще в довоєнний час ми піднімали питання підготовки кадрів для агросектору. Було впроваджено обласну програму по підготовці профільних спеціалістів на базі Миколаївського національного аграрного університету. У нашій компанії працює дуже багато випускників цього навчального закладу. Зміна кадрів в АПК, як і в будь-якому іншому секторі, відбувається постійно. Одні люди йдуть на пенсію, інші повинні прийти їм на заміну, перейнявши досвід попередників. Також змінюються технології та техніка. Для впровадження технологій та експлуатації техніки потрібні молоді кадри з сучасними знаннями. Від кадрового потенціалу сьогодні залежить успіх компанії. Наразі, особливо гостро стоїть питання по кадровому забезпеченню операторами сучасної сільськогосподарської техніки, звичніше для нас говорити механізаторів, трактористів, комбайнерів. Вони для нас на вагу золота, так само, як і лаборанти, фахівці для обслуговування елеваторного обладнання, агрономи, інженери», – говорить Юрій Кормишкін, підкреслюючи, що в компанії «ПАЕК» завжди раді молодим спеціалістам.

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Залишити відповідь

Читайте також