Журналіст Комаров показав реальну ціну українського хліба ВІДЕО

Сьогодні третина України засіяна вибухівкою, а робота простого фермера стала смертельно небезпечною.В 3 випуску дослідницького проєкту «Світ навиворіт. Україна» Дмитро Комаров показав справжню ціну українського хліба. В рамках проєкту знімальна група приїхала на Миколаївщину, щоб на власні очі побачити, як доводиться боротись за урожай фермерам на деокупованих територіях.

Реалії сьогодення українських аграріїв показав керівник одного з господарств, що входить в групу компаній ТОВ «СП «ПАЕК» Юрій Котик. Підприємство усі 236 днів знаходилось в окупації, левову частку техніки було розграбовано та знищено, приміщення та склади зруйновано, земля замінована. Завдяки патріотизму аграріїв компанії, колективу, відданості улюбленій справі та рідному краю, вдалося уже в 2023 році засіяти поля. Великою ціною дався хліб на деокупованих землях. Тільки Юрій Котик, який власноруч долучався до розмінування полів, неодноразово був на межі між життям та смертю.

«Це Юрій Котик і він дивом вижив і на все життя запам’ятав, як це – підірватись у власному тракторі, коли наїжджаєш на протитанкову міну», – говорить у своєму репортажі Дмитро Комаров.

«Ти ще дихаєш, а вирватися немає можливості. Хвилини ідуть – життя або не життя, коли ти уже нічого сам не можеш зробити. Коло мене були хлопці, які допомогли відкопати. Пил, скло в роті. Спробував поворушити ногами, руками. Права рука не рухається, затиснуло. Перевернувся маніпулятор і мене накрило кабіною», – розповідає свою історію Юрій Котик.

«Які думки були перші?», – запитує Дмитро Комаров.

«Треба жити. Треба боротися за життя. Я не міг повірити, не міг зрозуміти як так, скільки вдалося зняти ВНП, а тут життя просто могло обірватися моє і тих людей, яких я привів на поле», – згадує Юрій Котик.

Дмитро Комаров розповідає, що на деокупованих територіях підриви відбуваються дуже часто. Інколи страждають цілі сім’ї, як от наприклад у родині Юрія Котика.

«Маю двох зятів. Старший зять командир десантно-штурмової роти (Олександр Бузінський, Нагороджений почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Срібний Хрест» та Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ст., незважаючи на травму кінцівки, він продовжує боронити соборність нашої країни) при штурмі Дніпра він підірвався на міні. Менший зять – інженер, їхав машиною і підірвався на протитанковій міні. Машину розірвало, але на щастя він залишився живий. Жага до Перемоги, до мирного життя ніколи не покидала нас», – розповідає історію своєї родини Юрій Котик.

Загалом за рік Юрій знайшов більше 200 лише протитанкових мін, інші більш дрібні вибухо-небезпечні предмети він навіть перестав рахувати. Сьогодні більша частина Херсонщини та Миколаївщини смертельно небезпечні для фермерів, а це близько 8000 квадратних кілометрів. Це приблизно площа Чернівецької області. Ця земля непридатна для ведення сільського господарства і щоб розмінувати її щодня ризикують і землероби і ДСНС.Повний випуск програми «Світ навиворіт. Україна» про ціну українського хліба дивіться за посиланням.

https://www.youtube.com/watch?v=LvlMSFZXvE0

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Залишити відповідь

Читайте також