Колектив “ПАЕК” представив компанію на Міжнародному форумі

Колектив групи компаній ТОВ «СП «ПАЕК» взяв участь в Міжнародному форумі «Продовольча безпека України в умовах післявоєнного відновлення: глобальні та національні виміри». Організатором заходу традиційно виступив Миколаївський національний аграрний університет.

Знакова подія для спільноти сільгоспвиробників та науковців відбулась сьогодні, 30 травня, в Миколаївському районі на базі Інноваційного полігону з трансферу сучасних технологій в АПК Миколаївського національного аграрного університету.

Під час заходу відбулась презентація сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, нових сортів зернових і гібридів вітчизняних та зарубіжних селекційних центрів, презентація сучасної сільськогосподарської техніки, ознайомлення з системою смугового землеробства MZURI Pro-Til за умов природного і штучного зволоження.

Як зазначив ректор Миколаївського національного аграрного університету В’ячеслав Шебанін, форум проходить уже в дванадцяте і з кожним роком досягнення наукової спільноти стають більш вагомими. На дослідних полях були представлені культури усіх селекційних центрів України та 9-ти селекційних центрів Європи.

«Сьогодні на наших полях представлено 244 сорти різноманітних культур. 214 сортів – результат діяльності наших українських селекційних центрів, ще 30 – європейських. Ми радо розділимо з нашими сільгоспвиробниками напрацьований досвід та разом продовжимо спільну роботу над зміцненням агросектору країни», – зазначив В’ячеслав Шебанін.

Участь в заході взяли сільгоспвиробники, наукова спільнота, представники місцевої влади, народні депутати України.

У своєму зверненні до учасників форуму народна депутат України Ірина Кормишкіна зазначила, що загальна площа посівних земель в цьому році збільшилась загалом по країні на 100 тис гектарів.

«День поля для аграріїв Миколаївщини і усієї країни – майданчик для обміну досвідом. Це фахова дискусія щодо подолання кризи, забезпечення продовольчої безпеки нашої держави під час воєнних дій. Україна – потужна аграрна держава, яка робить вагомий внесок в забезпечення продовольчої безпеки усього світу. Завдання держави сьогодні – забезпечити стабільний розвиток аграрної сфери, залучаючи інвесторів та надаючи всебічну підтримку усім тим, хто працює на землі. В цьому році площа посівних була збільшена на 100 тисяч гектарів. Це стало можливим завдяки здійсненим заходам по розмінуванню. І наша Миколаївщина теж має чим пишатись. Велика шана усім тим, хто душею і думками, руками і своєю працею працює на нашій українській землі. Зі святом усіх присутніх», – зазначила у своєму зверненні Ірина Кормишкіна.

Компанія «ПАЕК» в рамках форуму представила власні напрацювання в таких напрямках: елеваторне виробництво, овочівництво, ознайомили учасників заходу з тонкощами логістичного спрямування, власними напрацюваннями у вирощуванні сільськогосподарської продукції та ін.

Як зазначив власник компанії ТОВ «СП «ПАЕК» Юрій Кормишкін, незважаючи на труднощі роботи сільськогосподарського сектору в умовах воєнного часу, перспективні шляхи зміцнення агропромислового комплексу країни необхідно випрацьовувати спільно уже сьогодні.

«Аграрний сектор щоденно потерпає від воєнних дій, що точаться на території нашої країни. В придаток до постійних обстрілів, забруднення землі вибухонебезпечними предметами та нестабільною економічною ситуацією в формуванні цінової політики на агропродукцію, додаються ще й природні чинники. В цьому році ми зіткнулись з ситуацією, коли на півдні країни весною було аномальне тепло, а на сході – урожай потерпає від заморозків. Кліматичні зміни змушують агровиробників спільно з науковцями, селекціонерами шукати нові технології для збереження вологи в ґрунті, досліджувати врожайність нових сортів культур, підбирати нові засоби ЗЗР. Викликів багато – потрібні науково обґрунтовані та практично доведені рішення», – коментує ситуацію Юрій Кормишкін.

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Залишити відповідь

Читайте також