6 вересня на засіданні постійної аграрної комісії депутатами був підтриманий проект Звернення від Миколаївської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо включення сільськогосподарських товаровиробників до переліку підприємств, які не зобов’язані отримувати ліцензію на зберігання пального.

«Саму ліценцію отримати не проблема, там 780 грн. Але підготовка документів – там 62 документи», – зауважила директор Департаменту агропромислового розвитку МОДА Олена Піскун.

Вона також додала, що раніше департаментом вже було направлено звернення до Кабміну щодо скасування даної норми в законі. Але КМУ відмовив регламентувавши це тим, що ліцензування на зберігання пального призначено для забезпечення прозорого контролю за його обігом, мінімізації від ухилення сплати податків та в кінцевому рахунку – збільшення доходів бюджету.

У свою чергу, голова комісії Юрій Кормишкін зазначив, що малі фермери, у яких у розпорядженні 200-300 га землі, не зможуть оформити всі необхідні документи та в результаті сплатити 1 млн грн. штрафу. Тому дану норму закону необхідно скасувати для аграрії, адже вони є не реалізаторами пального, а лише користувачами.

«Вони на сьогоднішній день зробили ліцензування всім, хто поставляє паливо, а навіщо ліцензувати тим, кому воно здається?», – наголосив Кормишкін.

Одноголосним рішення депутати підтримали звернення до вищих гілок влади щодо скасування ліценції на зберігання пального для аграріїв.