В Павлівській сільській раді Снігурівського району ТОВ СВГП «Снігурівське» проводить роботи із збору врожаю соняшника та вже розпочало посів озимих пшениці. Про це журналістам інтернет-видання Агро-Юг розповів директор господарства Вадим Бєлік.

Земельний банк господарства в цілому складає 8000 га, з яких 3000 га займає культура соняшника. Роботи по збору врожаю розпочалися 15 серпня. Слідом відбувається підготовка угідь до посіву озимої культури.

— Після збирання врожаю соняшника на полях відразу відбувається процес технічної обробки ґрунту – подрібнюються залишки соняшника катком з лезами, який повністю подрібнює залишки. Вслід за ним йде дискова борона LEMKEN RUBIN, яка агрегатується тракторами NEW Holland 410 та NEW Holland 390, – прокоментував директор господарства.

Станом на 30 серпня господарство зібрало 60% від загальної кількості культури соняшника. В роботі по збору врожаю задіяно 6 комбайнів марки NEW Holland та Lexion. Найкращі показники врожайності в цьому році на полях господарства в Снігурівському районі показали гібриди Pioneer E25, Pioneer E113. Загалом врожайність соняшника цього року перевищила всі минулі показники та, за словами директора, є рекордною для району.

Також на господарстві вже дали старт посіву озимої пшениці та ячменю. Господарством заплановано посіяти 1500 га ячменю та 2500 га пшениці, з яких вже посіяно 600 га.

— З 27 серпня господарством розпочато посів озимої культури на оброблених полях після збирання соняшника. Роботи проводяться технікою Great Plains та агрегатуються NEW Holland 410, посів пшениці проводиться разом з мінеральними добривами,- розповів Вадим Бєлік.